2016 Pennant Winners

GRADE 1 ETTALONG MEMORIAL

Lead                                Second                          Third                            Skip

John Hannan (Jnr)       Shane White              Zac Robertson            Aron Sherriff

Nathan Malloy             Peter Freestone          Brody   Turner           Lee Trethowan

Greg Pigram               Luke McBeatty            Phil Westcott             John Roberts

Reserve Graham Maier                                                             Manager R Cooper

GRADE 2 HALEKULANI

Lead                              Second                             Third                     Skip

Warren Smith             Craig Ross                     Darren Wheatley        Brian Walker

Carl Collins                 Roy Thompson              Dallas Thompson        Michael Thomas

Robert O’Dell              Stephen  Edwards          Anthony  Dicks           Kyle  Cameron 

Reserves Brian Howe, Fred Dawson, Gary Pollock                       Manager P Eager     

 

GRADE  3 ETTALONG MEMORIAL

Lead                              Second                            Third                              Skip

David Hook                Cliff Harris                      Greg Shirley                  Mitch Johnson

David Brander            Peter Wiblen                  Ian Tyerman                  Phil Barclay

Jim   Percy                Grant Woodger               Frank  Powter                 Glenn Hewson

Reserve Mick   Hopley                                                        Manager  Sharon Tyerman

 

GRADE 4 TOUKLEY RSL

Lead                                Second                        Third                         Skip

Steven Chappell          Troy Williams                Les Morrison                Malcolm Fowler

Danny Williams           Harvey Street               Paul Robertson             Eric Sharp

Joe Rae                      Peter Holey                   Ian Campbell               Terry Milton

Reserves Michael Waddington, Len Jackson, Alf Shembri   Manager Trevor  Broadley

 

GRADE 5 THE ENTRANCE

Lead                                Second                          Third                     Skip

Trevor Shovellor         Tony    Bridge                John Krenich               Andrew Barker

Garry Frost                Glenn Turnell                 Harold Callaghan          Colin Sowter

Keith Thornton            Graham Hill                  Michael Walmsley         Tony Rogers

Reserves Neil Pombart      Cameron Brown                                  Manager Peter Taylor

GRADE 6 TERRIGAL

Lead                                Second                       Third                            Skip

T McGee                    Pier Fokkema                 S Ryan                           Paul Ryan

Max Evans                 Barry Brown                  Jim Newton                     Alan Fillbrook

John Syer                  Grahame Westbury        Tony Hull                         Joe Griffin

Reserve Bryan Ellison                                                                 Manager Ken Bird

GRADE 7 HALEKULANI (1’s)

Lead                                Second                       Third                               Skip

Geoff Tam                  Herb Lach                    Bruce Stephenson             Gary Graham

Brian Abberton           Glenn   Wheele             Alan Thompson                 Fred Peters

Pat Pennel                   John Guild                   Viv  Butt                          Harold Tanner

Reserves Robert Williamson, Fred Waddell                                  Manager M Evans